Черно море обърна Черноморец (Балчик) в контрола

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 2:1 в контролна среща, играна в Балчик. "Моряците" отстъпваха в резултата, но още преди почивката след голове на Берк Бейхан и Даниел Димов успяха да стигнат до пълен обрат.

Варненци започна двубоя с натиск, като в първите минути удар на Арлин Дакай мина над напречната греда. В средата на първото полувреме, след самостоятелен пробив, Велислав Василев стреля опасно, но вратарят Галин Григоров се намеси страхотно.

Илиан Илиев тества новия бразилец днес

В 27-ата минута, след добра контраатака и последвало центриране по земя в наказателното поле, Дани Бонев реализира за 1:0. 6 по-късно Берк Бейхан получи топката пред дъгата на наказателното поле и със страхотен изстрел прониза стража на домакините за 1:1.

В 37-ата минута Павел Георгиев стреля опасно от пряк свободен удар, но прати топката над напречната греда на вратата, пазена от Християн Славков. В самия край на първата част Едгар Пашеко центрира от корнер, а Даниел Димов с глава вкара за 2:1 за Черно море.

Малко след почивката Исмаил Иса се озова на стрелкова позиция, но прати топката над вратата. В 70-ата минута, след грешка в защита, играч на Балчик излезе сам срещу Славков, но стражът на варненци успя да спаси.