ПСВ Айндховен продължава без грешка

Водачът в Ередивизи ПСВ Айндховен продължава да отчайва преследвачните си. "Филипсите" разгромиха с 4:0 като гост Спарта (Ротердам) и са безгрешни до момента - 8 победи от 8 мача. Домакините се държаха достойно до почивката, но след първия гол, дело на Малик Тилман в 51-ата минута, рухнаха. Ибрахима Бакайоко (59'), Йорбе Вертесен (80') и Люк де Йонг (88'), отбелязаха останалите попадения за състава на Петер Бош.

Шампионът Фейенорд нямаше проблеми при визитата си на Цволе - 2:0. Мексиканският национал Сантиаго Хименес продължи головата си серия. Той отбеляза и двете попадения за отбора от Ротердам, като вече има 7 гола в последните 4 шампионатни мача. Фейенорд пък е 4-ти в класирането с 20 точки.

На третата позиция с актив от 21 точки е Твенте. Тимът от Еншеде победи с 3:0 като гост Фортуна (Ситард) с точни изстрели на Манфред Угалде, Юри Регеер и Рики ван Волфсвинкел. Домакините завършиха с човек по-малко след червения картон на Мохамед Белхеир в 82-ата минута.