Нова домакинска загуба доближи Аякс до дъното на Ередивизи

Аякс продължава да разочарова със своите представяне и резултати през този сезон. След като амстердамският гранд наскоро загуби с тежкото 0:4 срещу Фейенорд на “Йохан Кройф Арена”, днес той претърпя ново домакинско поражение: 1:2 срещу АЗ Алкмаар в мач от осмия кръг на Ередивизие.

Гостите бяха по-опасни през първата част и поведоха в 45-ата минута, когато Майел Лахдо пусна пас към Евангелос Павлидис, който беше точен с мощен шут. Това беше десетият шампионатен гол на нападателя през този сезон, като впечатляващото е, че той вкара поне едно попадение във всеки от досегашните осем кръга на нидерландския елит. През второто полувреме ситуацията в срещата не се промени и така в 57-ата минута Дани де Вит удвои преднината на своя тим с удар отблизо, възползвайки се от асистенция на Свен Мийнанс. От друга страна, домакините стигнаха само до почетно попадение в 73-тата минута, когато Бранко ван дер Боомен се разписа с рикоширал изстрел от голяма дистанция.

Така АЗ Алкмаар продължава да се движи на втората позиция в класирането с актив от 22 точки. За сравнение Аякс има само 5 спечелени пункта и е чак на 16-ото място, което води до плейоф за оставане в Ередивизи.

Снимки: Imago