Сензационният голмайстор на Бундеслигата "избухна” с хеттрик и изведе Щутгарт на върха

Изумителният през сезона досега нападател на Щутгарт Серу Гираси заби всичките три попадения за своя отбор при домакинския успех с 3:1 над Волфсбург в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата, с което тимът му излезе начело преди останалите двубои.

Така националът на Гвинея вече има 13 попадения в германския елит, а най-близо до него е Хари Кейн от Байерн (Мюнхен) с 8 и мач по-малко на баварците. 13 гола на един футболист след първите седем кръга е нов рекорд в Бундеслигата.

Щутгарт обаче беше надиграван от Волфсбург в продължение на близо 70 минути, като гостите заслужено водеха след точен удар на Яник Герхарт в 38-ата минута.

После обаче на сцената излезе Гираси, който за четвърт час наниза хеттрик.

Първо той спечели дузпа, която сам превърна в гол в 67-ата минута. В 78-ата Гираси направи 2:1, а 82-рата реши сблъсъка с трето попадение.

От началото на сезона нападателят не се е разписвал само в един от досегашните девет мача на Щутгарт във всички турнири, като има един гол и в турнира за Купата на Германия.