Жирона продължава да пречи на Реал и Барса

Хубавата изненада на сезона в Испания Жирона остава на челните позиции, след като записа победа с 1:0 над Кадис и поне за няколко часа се завърна на върха. Успехът дойде в гостуване от 9-ия кръг на Ла Лига, като Алейш Гарсия реализира гола в 59-ата минута.

Каталунците бяха улеснени от изгонването с директен червен картон на Дарвин Мачис още в 10-ата минута. Тогава футболистът на Кадис влезе опасно в тялото на Янхел Ерера и арбитърът го отстрани.

Тимът на Жирона отправи 20 удара към вратата, но само в един от тях успя да попадне в мрежата.

Впечатление направиха и дългите продължения на двете полувремена - съответно 10 и 8 минути, с което реално двубоят продължи 108 минути, от които само в 10 двата отбора бяха с равен брой играчи на терена.