Бетис се справи лесно с Валенсия

Бетис победи Валенсия с 3:0 и изпревари "прилепите" в класирането на Ла Лига. Отборът на Мануел Пелегрини изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и стигна до успеха с голове на Асане Диао (41'), Марк Рока (52') и Ез Абде (85').

Това беше трети пореден мач без поражение за "вердибланкос". Тимът вече е 7-и в подреждането с 12 точки, а Валенсия има 10 и се намира на 1-а позиция.

Преди почивката Бетис пропусна няколко положения, но успя да поведе в 41-ата минута. Рока се ориентира бързо в наказателното поле и отклони топката към младия Диао, който се разписа във втори пореден мач.

На полувремето наставникът на Валенсия Рубен Бараха направи две смени, но тимът му продължи да е твърде инертен в предни позиции. В 52-ата минута Иско центрира от корнер, а Марк Рока беше точен с глава за 2:0.

Точка на спора сложи появилият се от пейката Ез Абде. Бившият футболист на Барселона се възползва от пас на Вилиам Карвальо и с мощен шут вдигна на крака феновете на "Бенито Вийямарин". Голът беше първи за мароканеца с екипа на Бетис.

Снимки: Gettyimages