Фрайбург се върна на победния път

Фрайбург победи с 2:0 Аугсбург в среща от 6-тия кръг на Бундеслигата. Винченчо Грифо (5-дузпа) и Филип Лийнхарт (56’) отбелязаха попаденията за домакините.

Фрайбург започна добре и откри резултата още в самото начало на срещата. В 3-тата минута бранителят на Аугсбург Яго препъна Роланд Шалай и след консултация с ВАР реферът Харм Осмерс отсъди дузпа. Зад топката застана Винченцо Грифо, който не сгреши от бялата точка и Фрайбург поведе. Гостите имаха възможност да изравнят само след пет минути. Роланд Шалай допусна груба грешка и върна лошо топката, която попадна в нападателя на Аугсбург Филип Титц, който опита да излъже Ноа Атуболо, но стражът се намеси страхотно и успя да избие.

През втората част Фрайбург до голяма степен уби интригата, като отбеляза втори гол в 56-ата минута. Винченцо Грифо центрира от корнер и бранителят Филип Лийнхарт засече с глава, като направи 2:0 за тима си. В 67-ата минута Ермедин Демирович имаше добра възможност да намали резултатът, но ударът му мина близо до вратата на домакините. Три минути по-късно пък Грифо можеше да отбележи втория си гол в мача, но шутът му бе неточен. Аугсбург успя да намали в 80-ата минута чрез Свен Михел, но попадението бе отменено заради засада.

Така Фрайбург прекъсна серията си от три поредни срещи без победа и се изкачи на 8-о място с 10 точки. Аугсбург пък записа трета поредна загуба като гост и е на 14-а позиция с едва 1 победа в първите 6 мача.