Дармщат надви в голеада Вердер за първата си победа

Дармщат победи с 4:2 Вердер (Бремен) и постигна първата си победа в мач от 6-тия кръг на Бундеслигата. Попаденията за новаците в германския елит отбелязаха Матиас Бадер (5’), Тим Скарке (25’), Марвин Мехлем (50’) и Тобиас Кемпе (62’), а попаденията за гостите отбелязаха Оливие Деман (70’) и Милош Велкович (79’). Фабиан Нюрнбергер, който се спряга за български проектонационал, се отчете с асистенция за втория гол на домакините.

Дармщат започна по-добре мача и поведе още в 5-тата минута. Марвин Мехлем центрира добре отляво и Матиас Бадер засече чудесно с десния крак, като не остави шансове на Иржи Павленка - 1:0 за домакините. Вердер пък имаше добра възможност в 16-ата минута, когато Марвин Дукш стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Дармщат Марсел Шюнен успя да избие. Домакините успяха да нанесат своя втори удар в 25-ата минута. Българският проектонационационал Фабиан Нюрнбергер изведе чудесно Тим Скарке, който напредна и с много хубав удар с десния крак направи 2:0 за Дармщат.

Второто полувреме започна с добра възможност за Вердер в 49-ата минута, когато гостите центрираха от пряк свободен удар, а топката се удари в Клаус Гясула от Дармщат, но за късмет на домакините след рикошета гредата ги спаси от попадение. Минута по-късно последва ново попадение за домакините. След грешка в защитата на Вердер Матиас Бадер този път се отчете с асистенция, като пусна извеждащ пас към Марвин Мехлем, който останал очи в очи с Павленка не сгреши и направи резултата за класически за Дармщат в 50-ата минута.

Вердер опита да реагира, но опасни удари на Ник Волтемаде и Йенс Стаге бяха блокирани. Катастрогата за “бременските музиканти” стана пълна, когато в 62-рата минута след преглед с ВАР главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на Кристиан Грос в собственото му наказателно поле. Зад бялата точка застана Тобиас Кемпе, който не сгреши и направи 4:0 за Дармщат. Вердер все пак успя да върне почетно попадение в 70-ата минута, когато Митчел Вайзер центрира добре и Оливие Деман отбеляза с глава, за да намали на 1:4. Девет минути по-късно “бременските музиканти” вкараха още едно попадение, когато след добра комбинация Марвин Дукш подаде към включилия се бранител Милош Велкович, който чукна топката в мрежата на домакините и направи преднината им от само два гола. Гостите имаха възможност да върнат още едно попадение три минути преди края на редовното време, но ударът с глава на Давид Ковнацки бе спасен от Марсел Шюнен.

Така Дармщат записа първата си победа в първенството в Бундеслигата и с 4 точки излезе извън опасната зона. Вердер пък отново загуби далеч от дома и остава на 12-о място с 6 пункта.

Снимки: Gettyimages