Локо (София) спря устрема на Черно море към първото място

Локомотив (София) и Черно море завършиха при резултат 0:0 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. Гостите бяха по-активни през почти целия мач, но така и не успяха да пречупят “железничарите”. С това равенство варненци пропуснаха възможността да се изкачат отново на първото място, тъй като им бяха нужни 3 точки, за да изпреварят пловдивския Локомотив от върха. Добрата новина за “моряците” е, че все още продължават без загуба в елита и запазват непобедимия си статут през новия сезон.

Гостите от Варна стартираха по-активно срещата и още в началото се опитаха да създадат няколко положения пред вратата на Любенов. До по-опасен удар обаче така и не се стигна. В 20-ата минута Мазур Сула стреля от дистанция, но топката премина покрай страничния стълб.

Не особено високото темпо на игра и липсата на интересни ситуации продължиха и през следващите минути на двубоя. Все пак “моряците” притежаваха повече топката и се задържаха повече в половината на своя противник, но единствено се отличиха с няколко далечни изстрела, които не затрудниха вратаря на домакините.

В 38-ата минута при една от атаките на гостите Атанас Илиев подаде към Сула, който бе оставен непокрит на точката за изпълнение на дузпа. Въпреки че позицията на французина беше много удобна, той прати кълбото високо над напречната греда. Това се оказа и последната по-опасна ситуация за първото полувреме.

Първата сериозна възможност за Черно море за второто полувреме дойде чак в 61-ата минута. Тогава Виктор Попов напредна добре отдясно и центрира към Атанас Илиев. Голмайсторът на “моряците” отправи удар с глава от близка дистанция, но в аут. След това обаче се видя, че Илиев е бил в положение на засада.

Домакините отговориха с удар на Ивайло Найденов от малък ъгъл, но Дюлгеров се намеси и изби в корнер. В 69-ата минута Франса стреля коварно от пряк свободен удар. Топката летеше право към Дюлгеров, който обаче изтърва кълбото и то дойде право на крака на Краси Станоев. Той обаче не се ориентира добре и не успя да вкара на празна врата.

След нови минути, в които Черно море натискаше, но не стигаше до нищо опасно, дойде 80-ата. Тогава Атанас Илиев получи дълъг пас от дълбочина и засече с крак. Любенов успя да улови, а след това се видя, че нападателят на гостите е бил в положение на засада отново.

В 91-ата минута Красимир Станоев стреля много добре от дистанция при изпълнението на пряк свободен удар, но Дюлгеров внимаваше и спаси. Това се оказа и последната интересна ситуация за двубоя.

С това равенство Черно море събира в актива си 28 точки, на 1 зад лидер Локо (Пд). Локомотив (София) е 12-ти с 10 пункта и 3 поредни двубоя без победа.

ЛОКОМОТИВ (СФ) 0:0 ЧЕРНО МОРЕ

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 5. Ив Нтанкеу, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 98. Стив Траоре, 11. Карлос Франса;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев.

Снимки: Startphoto