Късна дузпа на Фалкао спаси Райо Валекано

С попадение на ветерана Фалкао в 12-тата минута на добавеното време Райо Валекано се докопа до 2:2 при домакинството си на Майорка в среща от 8-ия кръг на испанския елит. На 37-годишния нападател му се наложи два пъти да изпълни удара от бялата точка, но след като сгреши при първия, беше точен от втория опит.

Тази точка оставя столичани в непосредствена близост до топ 6. За Майорка пък това е второ поредно 2:2 в рамките на дни, след като по-рано през седмицата тимът записа същия резултат срещу Барселона.

Райо поведе в резултата още в 4-тата минута чрез Алваро Гарсия, а в 38-ата удари и греда чрез Унай Лопес.

Минута преди паузата Ведат Муричи изравни след намесата на ВАР, тъй като първоначално попадението не беше зачетено заради засада.

Майорка дори излезе напред - в 59-ата чрез Антонио Санчес.

Драмата настъпи във финалните минути и даденото дълго продължение. В него първоначално нападателят на домакините Раул Де Томас получи червен картон за удар без топка, но после арбитърът ревизира решението си след консултация с ВАР и му показа само жълт.

Натискът на Райо все пак донесе дузпа за игра с ръка. Първоначално вратарят Предраг Райкович спаси удара от бялата точка на Фалкао, но се оказа, че при изстрела е бил пред голлинията. Последва пребиване, при което Райкович пак излезе напред, но този път колумбиецът беше точен - 2:2.