Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Затъването на Унион (Берлин) продължи и срещу новак

Новакът Хайденхайм постигна втората си поредна домакинска победа в Бундеслигата, като надви с 1:0 Унион (Берлин) в среща от 6-тия кръг на първенството. Единственото попадение в мача реализира Ян-Никлас Бесте в 59-ата минута.

Унион имаше чудесна възможност да открие резултата още в 5-тата минута, когато Шералдо Бекер засече центриране , но шутът му мина встрани от вратата. Десет минути по-късно отново гостите имаха добър шанс, но ударът на Давид Датро Фофана бе спасен от стража на Хайденхайм Кевин Мюлер. В 16-ата минута пък Тим Клайндийнст от домакините пропусна да се разпише, след като стреля, но ударът му бе неточен.

В началото на второто полувреме Кевин Беренс от Унион нацели левия страничен стълб на Хайденхайм след удар. Домакините обаче успяха да нанесат своя удар в 59-ата минута. Ян-Никлас Бесте изпълни чудесно пряк свободен удар с левия крак и с помощта на горната греда не остави никакви шансове на Фредерик Рьонов. Унион (Берлин) опита да изравни до края на срещата, като най-добрата възможност се откри пак пред Шералдо Бекер, но шутът му в 88-ата минута от дистанция бе спасен от вратаря на домакините Мюлер.

Така Хайденхайм  спечели второ поредно домакинство и вече е със 7 точки, като заема 9-о място във временното класиране. Унион (Берлин) пък записа четвърто поредно поражение и е на 11-о място с 6 точки.

Снимки: Imago