Виляреал измъкна точка след 70 минути с човек по-малко

След отличен мач на вратаря си Филип Йоргенсен тимът на Виляреал измъкна точка при гостуването си на Хетафе, записвайки 0:0. Това стана в среща от 8-ия кръг на Ла Лига, в която “жълтата подводница” игра с човек по-малко в продължение на около 70 минути. Алекс Баена беше изгонен с директен червен картон още в 23-тата минута, но след това домакините така и не успяха да реализират гол.

Стражът на гостите отрази всичките девет удара в очертанията на вратата му, а други 13 профучаха край нея.

Баена беше отстранен за удар без топка срещу Стефан Митрович, като първоначално главният съдия Матео Бускетс не видя действието на халфа. ВАР обаче се притече на помощ, което доведе до изгонването на футболиста на Виляреал.

Дискусиона ситуация в наказателното поле на Виляреал имаше още във втората минута, когато Алфонсо Педраса и Дамиан Суарес се сдърпаха, но не последва нищо.

Гостите остават само с две победи от началото на сезона, колкото обаче има и Хетафе.