Уулвърхамптън дискредитира непобедимия статут на Манчестър Сити в Премиър лийг

Шампионът Манчестър Сити допусна първа загуба в Премиър лийг от началото на сезона и второ поредно поражение само през тази седмица, след като отстъпи с 1:2 на Уулвърхамптън на „Молиню“ в двубой от седмия кръг на английския шампионат. Това означава, че „гражданите“ могат да сдадат днес първото място във временното класиране, ако в късния мач от деня Ливърпул успее да победи Тотнъм. Резултатът бе открит след автогол на Рубен Диаш в 13-ата минута. Хулиан Алварес изравни в 58-ата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, но Хий-Чан Хуан донесе победата на домакините 66-ата минута. Така след шест поредни успеха в първите шест кръга, Сити допусна първа грешка в първенството. По-притеснителното за Джосеп Гуардиола е, че това се случва дни след поражението от Нюкасъл за „Карабао Къп“.

Джосеп Гуардиола бе направил седем промени от мача с Нюкасъл и само две в сравнение с предишният двубой на „гражданите“ в Премиър лийг. Родри е наказан, като на мястото му започна Матео Ковачич. Нейтън Аке пък стартира вместо Йошко Гвардиол, който остана на пейката за началото. Там бе и Джак Грийлиш, което означаваше, че Жереми Доку запази мястото си по левия фланг на атаката.

Тоти Гомеш замени Жан-Рикне Белгард, който беше наказан в състава на Уулвс.

В шестата минута Сити имаше първата голяма възможност. Диаш много добре изведе Матеус Нунеш в наказателното поле. Бившият играч на Уулвс веднага подаде успоредно на голлинията към Холанд, но в последния момент Доусън успя да отклони с шпагат топката и така да попречи на норвежеца да засече на далечната греда.

В 13-ата минута Нето направи изключителен пробив отдясно, след като пое топката още преди центъра, справи се с Фоудън и Аке, влезе в наказателното поле, след което опита подаване, но центрирането рикошира в Рубен Диаш и топката влезе в далечния ъгъл на вратата на Едерсон – 0:1.

Шампионите доминираха до почивката, но „вълците“ се бранеха много организирано и не допускаха голямо напрежение пред вратата на Са. Показателно е, че "гражданите" завършиха частта само с два точни удара. Уулвс изобщо нямаше такъв, но все пак се оттегли на почивката с гол аванс. В добавеното време домакините имаха чудесна възможност. Хуан получи в наказателното поле, мина от вътрешната страна на Аканжи и опита изстрел към далечния ъгъл, но бранителят на Сити бързо се ориентира и блокира.

Пеп Гуардиола, който не водеше отбора от скамейката, тъй като бе наказан, но гледаше от трибуните и бе в постоянна връзка с щаба си, направи интересна смяна на почивката, като реши да замени Матеус Нунеш с Оскар Боб. Именно 20-годишният норвежец бе фаулиран на границата на наказателното поле в 57-ата минута. Хулиан Алварес изпълни по перфектен начин пряк свободния удар и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Са, който докосна кълбото, но не успя да спаси.

В 65-ата минута Сити бе близо до пълен обрат. Фоудън засече центриране на Боб, но Доусън изчисти от голлинията. Минута по-късно „вълците“ отново поведоха в резултата. Нето изведе отдясно Семедо. Неговото центриране бе изчистено с глава от Аке, но топката стигна до Хуан, чийто първи удар бе блокиран. Кълбото обаче достигна до Куня, който отново чукна към Хий-Чан Хуан. Кореецът този път стреля във вратата за 2:1.

До края Сити не успя да реагира и да отговори на предизвикателството, като влизането на Грийлиш също не даде резултат. Така носителят на требъл от миналия сезон допусна втора поредна загуба само в рамките на тази седмица.

Снимки: Imago