Клоп: Не знам как пропуснахме толкова положения

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп остана доволен от успеха с 3:1 над Лестър в третия кръг на "Карабао Къп". Победата обаче не дойде толкова лесно, като на полувремето тимът му губеше с 0:1 и трябваше да прави обрат през втората част. Германецът още не може да повярва как играчите му пропуснаха толкова положения през първото полувреме.

"Новината бе, че губим с 0:1. Това бе доста различен гол - не съм сигурен дали имаше нарушение, но трябваше да действаме по-добре в отбрана в този момент, след което последва хубаво подаване и хубав завършващ удар. Тогава бе важно как ще реагираме, а играчите реагираха добре. Създадохме толкова много положения, които е трудно да бъдат пропуснати, но ние успяхме. Вратарят спаси няколко удара, а ударихме и греда. Нямам представа как не успяхме да отбележим, но на полувремето бе важно да не се изнервим от това. Целта ни не бе да правим обрат, а да играем играта си. Момчетата направиха точно това. Това бе топ представяне", заяви Клоп.

Той похвали специално автора на втория гол Доминик Собослай.

"Няма нужда да му казвам да шутира, той го знае по-добре от мен. Той има доста добри умения. Следващият му удар бе малко над гредата, а имаше и още една бомба. Голът му бе впечатляващ", допълни германецът.

Снимки: Imago