Петата поредна победа остави Жирона на върха

Сензацията Жирона запази лидерската си позиция в Ла Лига преди домакинството на Реал Мадрид през уикенда. Каталинският тим се наложи с 2:1 като гост на Виляреал и записа пети пореден успех. Отборът на Мичел направи обрат на терена на "жълтата подводница" с голове на Артьом Довбик и Ерик Гарсия в рамките на пет минути след почивката.

Виляреал отново беше без няколко ключови футболисти, които лекуват контузии. Домакините подходиха агресивно в началните минути и имаха шанс да поведат още при първата си атака към вратата на Пауло Гасанига, но ударът на Хосе Луис Моралес излезе в аут. Алекс Баена също опита да изненада аржентинския страж на Жирона с изстрел от далечно разстояние, но без успех.

"Жълтата подводница" разчиташе на скоростта на Баена и Йереми Пино, но отбранатана гостите действаше много концентрирано. В 32-ата минута Виктор Циганков засече с глава центриране на Савио, но топката мина встрани от целта. Малко по-късно Пино излезе очи в очи с Гасанига, който изби в корнер и запази нулевото равенство на почивката.

В 48-ата минута Виляреал получи дузпа, отсъдена за нарушение на левия бек Мигел Гутиерес. Ветеранът Даниел Парехо не сгреши от бялата точка и даде аванс на домакините. Отговорът на Жирона дойде в 56-ата минута, когато Савио постави топката на главата на Артьом Довбик и украинският национал преодоля Филип Йоргенсен за 1:1.

В 61-ата минута привлеченият от Барселона Ерик Гарсия вкара втори гол за гостите. Първоначлано попадението беше отменено, но след намесата на ВАР съдията Хосе Санчес коригира решението си. В 78-ата минута всичко можеше да приключи, но гредата помогна на Виляреал след удара на Кристиан Стуани. Домакините не направиха нищо в атака в оставащото време и се намират на 14-о място в класирането, с едва 7 точки.