Реймс надви като гост Лил с ранни попадения

Реймс победи с 2:1 Лил като гост в мач от 6-тия кръг на френската Лига 1. Головете за тима на Уил Стил отбелязаха Мохамед Дарами (12') и Кейто Накамура (16'), докато точен за "песовете" бе Бенжамен Андре (79').

Първата добра възможност в мача бе за домакините, но Юсуф Язъджъ направи страхотен пропуск в 5-ата минута, след като не успя да се възползва от добър пас на Реми Кабела. За сметка на това своя удар нанесоха гостите от Реймс, които вкараха два бързи гола. Първо в 12-ата минута след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на Лил Мохамед Дарами бе най-съобразителен и чукна топката в мрежата на домакините. Само четири минути по-късно Реймс поведе с 2:0 след чудесна контраатака, когато Маршъл Мунеци намери Кейто Накамура и японецът технично копна топката над Люка Шевалие.

През втората част Лил упражни сериозен натиск и успя да върне едно попадение. В 79-ата минута Исмаили центрира добре към Бенжамен Андре, който с глава намали резултата на 1:2. В последните секунди на мача домакините можеха да изравнят драматично, но резервата Иван Кавалейро направи страхотен пропуск и не уцели вратата на Реймс.

Така с победата си гостите вече заемат 5-о място в класирането с 10 точки. Лил пък в последните си 4 мача има едва един успех и остава на 11-а позиция.

Снимки: Imago