Лас Палмас изкова инфарктна първа победа в дербито на новаците

Новакът Лас Палмас изтръгна минимална победа с 1:0 над Гранада в дербито на новаците от 6-тия кръг на Ла Лига. Попадението за тима от Канарските острови отбеляза Кириан Родригес в продължението на мача (90+2’), като това бе първи успех за тима от началото на сезона. Победата има още по-голяма стойност за новаците, тъй като бе изкована с човек по-малко, след като Мика Мармол от Лас Палмас бе изгонен в 58-ата минута.

Първото полувреме не предложи кой знае какви ситуации за гол. В 36-ата минута Кириан Родригес от домакините отправи опасен далечен шут, но не уцели вратата. Три минути по-късно Антонио Пуертас от Гранада получи добра топка и стреля, но изстрелът му мина на сантиметри от вратата на Лас Палмас. Малко след това албанецът Мюрто Узуни също имаше нелоша възможност, но ударът му с глава бе неточен.

В началото на втората част гостите имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Лас Палмас и първоначално я получиха, но след преглед с ВАР реферът Рикардо Де Бургос отмени решението си и не отсъди наказателен удар. В 58-ата минута пък домакините от Канарските острови останаха с човек по-малко. Мика Мармол задържа играч на Гранада и получи втори жълт и респективно червен картон. Логично гостите опитаха натиск, но така и не успяха да се възползват кой знае колко от численото си предимство.

Така се стигна до даденото от съдията 5-минутно продължение, когато Кириан Родригес от Лас Палмас отправи хубав далечен изстрел с левия крак и направи безпомощен стража на Гранада Андре Ферейра, хвърляйки в екстаз феновете на “Гран Канария” и носейки трите точки за тима си.

Така с човек по-малко Лас Палмас изкова първата си победа за сезона и прекъсна серията си от пет поредни срещи без победа, като се качи на 15-о място в таблицата с 5 точки. Гранада пък записа трета последователна загуба и остава на предпоследното място в класирането с едва един успех в 6 мача.