Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Брест заби нов шамар на Лион и оглави класирането

Идването на новия наставник Фабио Гросо не успя да сложи край на кризата в Лион. Италианският специалист изведе "хлапетата" в първия си мач начело на тима в гостуването на Брест от 6-ия кръг на Лига 1. Отборът му обаче записа драматична загуба с 0:1. Това пък бе ценен успех за домакините, които поне временно оглавиха класирането.

Лион изигра поредния си слаб мач и бе тотално надигран от своя съперник, който пропусна куп положения в хода на двубоя. Изстрел на Жереми Льо Дуарон пък разтресе лявата греда в 24-тата минута.

В 87-ата минута и Стив Муни тресна греда след изстрел с глава, но само няколко секунди по-късно получи шанс за поправка, като този път се извиси и категорично прати кълбото в мрежата за крайното 1:0.

С тази победа Брест излезе начело в класирането с 13 точки в актива си. Лион пък остава на 16-ото място, без победа и с едва 2 спечелени точки до момента.

Снимки: Imago