Вердер започна слабо, но намери сили да пречупи Кьолн

Вердер (Бремен) извоюва втората си победа през сезона, след като се наложи с 2:1 над Кьолн на “Везерщадион” в мач от петия кръг на германския елит. Този резултат пък означава, че съперникът остава без победа и само с една точка на сметката си се намира под чертата.

Кьолн направи силно първо полувреме и заслужено поведе в резултата чрез бившия нападател на домакините Дейви Зелке, който в 31-вата беше точен с глава.

След това чак Вердер заигра по-добре и в 38-ата дошлият от Айнтрахт (Франкфурт) Рафаел Сантос Боре се промъкна през центъра на отбраната и изравни.

През втората част тимът от Бремен стигна до второ попадение, което се оказа победно. Реализира го Джъстин Нинмах в 67-ата минута.

Дебютни минути за Вердер записа привлеченият от Ливърпул Наби Кейта.