Нант победи Лориен в голово шоу и се изравни с Пари Сен Жермен

Отборът на Нант спечели с 5:3 над Лориен в 5-ия кръг на френското първенство и събра 8 точки. Пари Сен Жермен, Лил и Мец имат също толкова и четирите отбора си поделят 5-8 място. Тимът на Нант стартира първенството с две поредни поражения, но след два успеха и едно равенство се изкачи в горната половина на класирането.

Мачът на "Стад дьо ла Божоар" си беше бретанско дерби и гостите от Лориен влязоха в мача именно с такава нагласа. Те се бореха за успеха от първата до последната минута и откриха резултата още в 6-ата чрез Ели Жуниор Крупи. За 17-годишното момче това беше и първо попадение в Лига 1. Матис Аблен изравни три минути преди почивката, а в първата минута на втората част беше част от втория гол. Флоран Моле центрира от статично положение, Аблен отклони към турския централен защитник Ерай Чомерт, който направи 2:1. Мостафа Мохамед, който преминава през най-проспериращия период след пристигането в Нант, потвърди тенденцията, като вкара 5-ия си гол за сезона няколко минути по-късно от разкошен свободен удар.

До края на мача Лориен опита да стигне до обрат, но в нито един момент не пое контрола върху срещата. Съдията Флоран Бата даде 10 минути добавено време и при 4:3 за Нант отсъди дузпа за тях, която беше превърната в гол от Моузес Симон. С днешното поражение, което е второ в последните три мача, Лориен е 14-и с 6 точки.

Снимки: Imago