Национална лига футзал: Левски - Черно море

Тимо Вернер се отпуши и донесе пета поредна победа на РБ Лайпциг

РБ Лайпциг постигна пета поредна победа във всички турнири и излезе на трето място във временното класиране на Бунделисгата, след като надделя с 1:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) като гост. Единственото попадение отбеляза Тимо Вернер (75'), който не се бе разписвал повече от 700 игрови минути. Така „жребчетата“ остават без победа след първите пет кръга от новия сезон.

Първото полувреме бе доста скучно, като единствената интересна ситуация, а и единственият точен удар дойдоха минута преди края му, когато Фабио Карвальо нанесе техничен фалцов изстрел към далечния ъгъл, но Николас спаси с максимално усилие.

В 63-тата минута домакините имаха чудесна възможност, след като Райц засече с глава центриране на Онора отляво, но Бласвих успя да избие с върха на пръстите си.

Резултатът бе открит в 75-ата минута, когато Тимо Вернер, който се появи в игра пет минути преди това, се разписа. Шави Симонс изведе нападателя през центъра на защитата, Итакура опита шпагат, но без успех, след което Вернер премина покрай Николас и от малък ъгъл прати топката зрелищно в далечния ъгъл. Кълбото чукна гредата и влезе във вратата за 0:1. Това бе първи гол на Вернер от април.

Снимки: Imago