Силно второ полувреме донесе трите точки за Монтана срещу Янтра (Габрово)

Монтана се наложи с 2:0 над Янтра (Габрово) в сблъсък от деветия кръг на Втора професионална лига. Владислав Цеков (56) отбеляза първото попадение за домакините, а Димитър Буров (82) удвои от дузпа.

Още в първата минута Ливан Обисса от Монтана отправи удар, но Християн Василев се отчете с добро спасяване. В 21-вата минута Монтана организира добра атака, при която Филип Ежике излезе сам срещу вратаря. Той бе задържан от Ивайло Михайлов, но не падна, а продължи своя ход към вратата. Стражът на Янтра излезе напред и пресече топката, а до гол не се стигна.

В 30-ата минута Даниел Младенов пропиля златна възможност да изведе Янтра напред в резултата. Той беше намерен сам срещу вратаря, но се засуети, защитниците се върнаха, а вратарят Васил Симеонов плонжира в краката му. Гостите измъкнаха само корнер от тази ситуация. Минута по-късно Васил Симеонов отрази шут на Казаков от далечна дистанция.

В 52-рата минута защитата на Янтра увисна и позволи на Стефан Каменов да нанесе удар с глава. Опитът му не доведе до резултат, защото топката премина покрай вратата. Три минути по-късно отново Каменов създаде положение за домакините. Той стреля с десния си крак и принуди Християн Василев да се намесва. Вратарят на Янтра реагира добре и изби в корнер. От последвалия ъглов удар Монтана поведе в резултата. Владислав Цеков изпревари всички в наказателното поле и прати топката във вратата на габровския тим.

В 82-рата минута Монтана удвои своята преднина с гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Атанатос срещу Владислав Цеков в наказателното поле. Бранителят закъсня с опита си за шпагат и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Буров, който преодоля Християн Василев.

Веднага след попадението Тони Иванов можеше да намали изоставането на Янтра, но стреля над вратата.

МОНТАНА - ЯНТРА 2:0
1:0 Владислав Цеков (56)
2:0 Димитър Буров (82 д)

Стартови състави:

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 18. Костадин Илиев, 4. Никола Борисов, 14. Димитър Буров, 23. Антон Тунгаров, 20. Кевин Беманга, 16. Ливан Обисса, 6. Франк Есума, 9. Филип Ежике, 10. Александър Тодоров

Янтра: 1. Християн Василев, 71. Тони Иванов, 6. Петър Казаков, 5. Цветелин Радев, 21. Божидар Томовски, 18. Валентин Цветанов, 24. Даниел Гаджев, 11. Даниел Младенов, 7. Емил Колев, 19. Ивайло Михайлов, 20. Иван Атанатос