Янтра сломи Струмска слава в голово шоу и доближи върха във Втора лига

Янтра надделя над Струмска слава с 3:2 в двубой от осмия кръг на Втора лига, игран на стадион "Христо Ботев" в Габрово. Срещата беше изключително интересна, като домакините повеждаха на два пъти, след което гостите от Радомир съумяваха да изравнят. На третия гол обаче тимът на Анатоли Нанков нямаше отговор и остана с празни ръце.

Даниел Младенов откри резултата още в четвъртата минута, а в 19-ата Антонио Ласков възстанови равенството от дузпа. 10 минути преди почивката Емил Колев отново изведе Янтра напред, но в добавеното време на първата част капитанът на Славата Борислав Николов направи 2:2.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Футболистите на Вили Вуцов започнаха по-добре втората част и това даде резултат в 59-ата минута, когато Мартин Костов реализира в собствената си врата.

По този начин габровци се върнаха към победите, след като в предния път отстъпиха на Добруджа. Отборът се доближи на две точки от лидера Септември.

Струмска слава остава на 9-о място във временното класиране с актив от 11 пункта. След паузата тимът приема Черноморец (Бургас), а Янтра гостува на друг от претендентите за челните позиции - Монтана.