Пирин живна! "Орлетата" клъвнаха Хебър насред Пазарджик

Пирин (Благоевград) удари като гост Хебър (Пазарджик) с 2:1 в среща от деветия кръг на efbet Лига. По този начин "орлетата" записаха първа победа от началото на сезона и отлепиха от последното място в класирането. За тима на Любослав Пенев пък това беше трета поредна загуба в първенството. Борис Тютюков откри с точен удар от средна дистанция в 51-ата минута. След четири минути Николас Пенев изравни. В средата на второто полувреме Мартин Бачев донесе трите точки за хората на Иво Тренчев.

Срещата предложи сравнително скучни начални минути, в които нямаше интересни ситуации пред двете врати, а домакините бяха по-активният отбор на игрището. В средата на първото полувреме Атанас Кабов проби отляво и центрира, а Николас Пенев прати топката в мрежата с хубав изстрел. Страничният рефер Александър Апостолов обаче вдигна своя флаг и сигнализира, че топката е напуснала терена преди подаването на Кабов към Пенев. Повторението показа ясно, че отсъждането е било правилно и играта продължи при 0:0.

В последните секунди на първата част Хебър пропусна да излезе напред в резултата. Стефан Цонков беше оставен на стрелкова позиция след ъглов удар, но изстрелът с глава на защитника попадна в обсега на Максим Ковальов, който изби топката. Миг по-късно Лазар Марин можеше да направи добавка, но украинският вратар на "орлетата" отново спаси.

В 51-ата минута Пирин сюрпризира Любо Пенев и момчетата му. Борис Тютюков получи топката в половината на Хебър, напредна и с удар по тревата матира Матвей Игонен - 1:0 за гостите и неприятна изненада за Ел Голеадор и неговия тим.

Пазарджиклии обаче съумяха да се върнат бързо в мача. В 55-ата минута Георги Вълчев намери Николас Пенев, който се беше позиционирал добре пред вратарското поле, и тийнейджърът намери мрежата за 1:1.

"Орлетата" отново взеха думата в 67-ата минута, което се оказа решаващо. Мартин Бачев беше в наказателното поле на домакините и пробва да стреля към далечния ъгъл. В първия момент 19-годишният бранител не нанесе удар, но след това повтори опита си и сполучи с красиво изпълнение - 2:1 за благоевградчани!

В оставащото време домакините сътвориха няколко опасности пред рамката на Пирин, но Максим Ковальов и колегите му от отбраната не сбъркаха и се поздравиха с победа на "Георги Бенковски".

Хебър (Пазарджик) 1:2 Пирин (Благоевград)

0:1 Борис Тютюков (51)
1:1 Николас Пенев (55)
1:2 Мартин Бачев (67)

Стартовите състави:

Хебър (Пазарджик): 32. Матвей Игонен, 44. Николай Николаев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев

Пирин (Благоевград): 12. Максим Ковальов, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачeв, 38. Александър Дюлгеров, 16. Андрей Йорданов, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев, 17. Борис Тютюков, 19. Юго Комано.

Снимки: Startphoto