Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Разочарованията за Лион нямат край

Лион остана без победа и след петия кръг в Лига 1. "Хлапетата" не успяха да надделеят над гостуващия Льо Авър и срещата приключи 0:0. Домакините бяха водени от временен треньор в лицето на Сони Андерсон, а Фабио Гросо, който ще застане начело на тима от утре, изгледа мача от трибуните на "Групама Арена".

Преди първия съдийски сигнал Сони Андерсон, който е любимец на феновете на Лион от периода си като футболист на тима, надъха играчите с емоционална реч в центъра на терена. Тимът обаче изигра изключително слабо първо полувреме и е единственият състав в Лига 1 без отбелязан гол до почивката от началото на сезона.

През втората част домакините излязоха преобразени и създадоха много положения пред вратата, пазена от Артур Десма, но като по чудо нито едно от тях не се превърна в гол. Нито Александре Лаказет, нито Ърнест Нуама и Раян Шерки намериха начин да пратят топката в мрежата. Дебют за "хлапетата" направи привлеченият под наем от Челси Диего Морейра, но и неговото включване не помогна.

След 5 изиграни мача Лион е 16-и в класирането с 2 точки и голова разлика 3:10. Никой тим не е вкарал по-малко попадения, а повече е инкасирал само Ланс - 11.