Нант се пребори за първа победа

Нант се отдалечи от зоната на изпадащите в Лига 1, след като спечели с 1:0 гостуването си на Клермон от 5-ия кръг. Това беше първи успех за "канарчетата" от старта на сезона.

Двата тима направиха равностоен двубой, в който домакините пропуснаха положенията си, а Моузес Симон беше точен за Нант в 48-ата минута и донесе така ценните три точки на своя отбор.

Брест затвърди добрата си форма с победа при визитата на Реймс. Попаденията за успеха с 2:1 отбелязаха Махди Камара и Пиер Леес-Мелу, а за Реймс се разписа Амир Ричардсън.

Страсбург и Монпелие направиха равенство 2:2, от което по-доволни със сигурност са елзаци. Те губеха с 0:2 на почивката, но в 63-ата минута Бенжамен Лекомпт си вкара автогол, а в 69-ата Лебо Мотиба подели точките.