Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Гол от центъра улесни Хофенхайм за трета поредна победа

Тимът на Хофенхайм записа трети последователен успех в Бундеслигата след 3:1 над Кьолн като гост в мач от 4-тия кръг. Отборът от Зинсхайм изпрати противника си в нокдаун с гол на Андрей Крамарич още в 49-ата секунда, а в 28-ата минута авансът беше удвоен след забележително попадение на Флориан Грилич с удар от центъра, след като вратарят беше излязъл напред.

После беше лесно за Хофе, а и преднината набъбна на 3:0 в 52-рата, когато Максимилиан Байер заби още един рядко срещан гол.

Съставът на Кьолн успя единствено да намали на 1:3 чрез Дейви Зелке в 61-вата минута.

В последните секунди Расмус Карстенсен от състава на домакините беше изгонен за втори жълт картон.

“Козлите” остават само с 1 точка на сметката си, спечелена срещу Айнтрахт (Франкфурт) в предишния кръг.