Локо (Сф) подписа уволнението на Бакеро, сериозно напрежение в "Овча купел"

Локомотив (София) надви Славия с 2:1 в малкото столично дерби, играно на стадион "Александър Шаламанов". Симеон Мечев от гостите откри резултата със страхотен изстрел в 34-ата минута. В средата на второто полувреме Стив Траоре наказа завърналия се след контузия Светослав Вуцов с втори гол. В 77-ата минута Галин Иванов върна домакините в мача с точен удар с глава, но в крайна сметка трите точки заминаха за "Надежда".

По този начин "железничарите" задълбочиха кризата в отбора на Хосе Мария Бакеро, за когото това най-вероятно ще бъде последен мач начело на най-стария столичен тим. Двубоят беше официален дебют на Данило Дончич като наставник на "червено-черните".

Срещата трябваше да започне в 17:30 часа, но заради квалификацията във Формула 1 по телевизията стартира с пет минути закъснение. В началото двата отбора направиха по един бърз пропуск - първо Александър Любенов улови топката още в петнадесетата секунда, а след това Франса шутира покрай рамката на Вуцов

В 12-ата минута Кристиан Добрев потърси мрежата с красив изстрел, но топката не намери целта. Малко след това капитанът на славистите Галин Иванов се размина с гол - бившият национал шутира мощно, но горната греда спаси Сашо Любенов.

Последва сериозно спиране на срещата - за десет минути. Виктор Генев се сблъска във въздуха с вратаря на Локомотив (София), след което защитникът падна много лошо на тревата.

На терена влезе лекарският екип на Славия, а скоро след това централният бранител легна на носилка с шийна яка и беше изкаран с линейка от стадиона в посока "Пирогов". На мястото му влезе Венцислав Керчев.

В 31-ата минута Стив Траоре сътвори отличен слалом отдясно, последва пас към Диого Тейшейра и удар на португалеца. С много добра намеса обаче се отличи и Светослав Вуцов, който изби топката с една ръка в корнер.

В 34-ата минута Светослав Вуцов трябваше да вади топката от мрежата си. Франса намери Симеон Мечев на 17-18 метра от вратата на "белите", последва красив удар на опитния халф и въпреки плонжа на Вуцов топката се спря в далечния ъгъл - 1:0 за гостите от квартал "Надежда".

На почивката Хосе Мария Бакеро пусна в игра Мартин Сораков и Роберто Райчев, като "белите" започнаха по-активно втората част. В 54-ата минута Йон Бакеро пробва да застраши мрежата на Локомотив, но Александър Любенов улови топката. В 60-ата минута Стив Траоре постави началото на акция на "червено-черните", завъртя се пред наказателното поле и шутира, но топката се спря в страничната греда на рамката на славистите.

В 67-ата минута Александър Любенов се прояви с отлично спасяване пред голлинията на Локомотив. Юношата на Левски отби с чудесен рефлекс голов изстрел на Мартин Сораков от десетина метра.

В 70-ата минута Локомотив постигна второ попадение! Стив Траоре, който записа силен мач, получи пас отдясно, напредна и с премерен изстрел намери далечния горен ъгъл зад Светослав Вуцов - 2:0 за момчетата на Данило Дончич.

В 77-ата Славия се върна в мача. Галин Иванов се оказа на точното място в наказателното поле на "червено-черните" и с удар с глава резултатът беше намален - 1:2! Някъде по това време над стадион "Александър Шаламанов" се разнесоха викове "оставка".

До края на дербито "белите" опитаха да достигнат до изравняване, но нов гол във вратата на Сашо Любенов така и не падна. От другата страна Светослав Вуцов се отличи със спасяване с крак в добавеното време. Така последният съдийски сигнал на Радослав Гидженов дойде при 2:1 за Локомотив (София)

Славия 1:2 Локомотив (София)

0:1 Симеон Мечев (34)
0:2 Стив Траоре (70)
1:2 Галин Иванов (77)

Стартовите състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 93. Сибири Кейта, 27. Емил Мартинов, 71. Кристиян Стоянов, 7. Йон Бакеро, 11. Кристиан Добрев, 10. Владимир Николов, 33. Галин Иванов

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 20. Диого, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 98. Стив Траоре, 11. Франса.

Снимки: Владимир Иванов