Септември (Тервел) отстрани Беласица

Септември (Тервел) елиминира гостуващия му Беласица (Петрич) с 1:0 в предварителния кръг от турнира за купата на България. Георги Георгиев осигури паметната победа за домакините в 38-ата минута, когато реализира с глава след центриране отляво на Димитър Михалев. Първата опасност в мача беше пред вратата на Беласица, в 8-ата минута, когато Кристиан Пешков стреля с глава, но петричкия страж със завиден рефлекс спаси. Постепенно втородивизионния тим взе инициативата и тръгна в атака. Най-чистата им голова възможност до почивката беше в 30-ата минута, когато след прострелно центриране всички се разминаха с топката. През втората част, играта се водеше в половината на Септември. Тервелският тим обаче издържа и продължава напред в турнира.