Арда (Кърджали) победи Локомотив (Пловдив) в контролна среща

Отборът на Арда (Кърджали) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в контролна среща, играна на "Арена Арда" в Кърджали.

След нулево първо полувреме гостите от Пловдив поведоха в резултата в 65-ата минута. Алфа Конте получи топката и проби, след което пусна пас към влезлия като резерва Христо Иванов, който от около 10 метра стреля технично покрай вратаря на Арда за 1:0.

Играчите на Александър Тунчев обаче бързо стигнаха до пълен обрат. Само четири минути след попадението на "черно-белите" Арда изравни чрез Петър Динев, а в 76-ата минута тимът от Кърджали получи право да изпълни дузпа. Абубакар Тунгара застана зад топката и не сбърка, за да оформи крайния резултат 2:1.

По време на срещата се случи и очакваният дебют на Ивайло Иванов, който се присъедини на скоро към "смърфовете" като свободен агент.