Черно море се добра до трите точки във Враца

Отборът на Черно море постигна още един успех в efbet Лига. Гостите от Варна надиграха с 1:0 Ботев (Враца) в двубой от осмия кръг на efbet Лига. В герой за "моряците" се превърна Атанас Илиев, който заби единственото попадение от дузпа в 81-ата минута.

Първата интересна ситуация се откри след само 90 секунди игра. Централният нападател на гостите Исмаил Иса се озова на голова позиция, но ударът му бе майсторски спасен от Федерико Бариос. Малко по-късно Алекс Фернандес отправи шут от границата на наказателното поле, но стражът на врачани изби.

В 14-ата минута Едуардо Кунде спъна в наказателното поле Едгар Пачеко, а главният съдия Ивайло Ненков не се забави и отсъди дузпа. Зад топката застана Пабло Гарсия, който стреля, но Федерико Бариос отрази. При добавката Живко Атанасов шутира високо над вратата.

В 22-ата минута Марко Мажуга намери Момчил Цветанов, който си нагласи кълбото и стреля по земя с левия крак, но Иван Дюлгеров се справи със ситуацията.

В 34-ата минута Васил Панайотов проби, след което центрира по земя към точката на дузпата, където бе Исмаил Иса. Опитният нападател обаче не успя да намери очертанията на вратата.

В 51-ата минута Диого Барбоса навлезе в наказателното поле и отправи удар, но Дюлгеров не се затрудни.

В 76-ата минута Мазир Сула отправи бомбен шут от границата на наказателното поле, стражът изби, а от много близка дистанция Исмаил Иса прати кълбото над вратата. Малко по-късно опитният нападател направи страхотен пробив, който бе спрян с нарушение в наказателното поле на Стефан Велев. Зад топката застана Атанас Илиев, който успя да накаже блестящия страж на врачани.

Четири минути преди края на битката Спас Георгиев получи кълбото в наказателното поле, но Иван Дюлгеров се намеси ключово.

В 91-ата минута Алекс Фернандес можеше да вкара втори гол, но атакуващият футболист на "моряците" не успя да матира Федерико Бариос.

До края на срещата "зелените" не успяха да създадат нито едно положение, с което да се опитат да стигнат поне до равенството.

По този начин варненци се изкачиха на първото място с актив от 20 точки. Врачани пък остават на 12-а позиция с едва 6 пункта.

В следващия кръг Ботев (Враца) гостува на Арда (Кърджали), а Черно море приема Берое.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Атанас Илиев (81-дузпа)

Стартови състави:

Ботев (Враца): Федерико Бариос, 4. Луис Суарес, 3. Мартин Кавдански, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пачеко, 86. Исмаил Иса

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Главен съдия: Ивайло Ненков

Снимки: Startphoto