Арда мина леко през Пирин в Благоевград

Лидерът във Втора лига Септември се завърна към победите след две поредни поражения. Тимът на Красимир Балъков победи с 2:1 като гост Бдин (Видин) в мач от осмия кръг на надпреварата.

С успеха си днес Арда събра десет точки и в момента заема осма позиция. Пирин от своя страна остава на дъното на подреждането с едва една точка и един гол от началото на шампионата.

В петата минута на мача срещата бе прекъсната в знак на подкрепа на бившия национал Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

Гостите действаха по-активно в началото на мача, като най-чистата ситуация дойде в средата на полувремето, когато Лъчезар Котев се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Максим Ковальов.

Малко преди почивката гостите логично откриха резултата. Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле при един шут на Иван Тилев и съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Зад топката застана Йорданов, като директният му удар бе спасен от вратаря, но топката се върна при него, за да реализира.

През втората част играта се поизравни, като в началото на полувремето чистите голови положения липсваха.

В края на срещата дойдоха по-интересни моменти, като първо домакините можеха да стигнат до изравняване. Дюлгеров се извиси над защитата след ъглов удар, но изстрелът му с глава се отби в гредата. В ответната атака гостите можеха да удвоят, но Тунгара не успя да реализира от добра позиция.

В 88-ата минута в крайна сметка Арда стигна до втори гол. Самостоятелен пробив на Боруков завърши с точен изстрел покрай вратаря.

В даденото от съдията продължение гол на Пирин бе отменен. Младият Любомир Тодоров простреля по отличен начин Анатоли Господинов, но преди удара бе отсъдено нарушение в атака на негов съотборник.

ПИРИН 0:2 АРДА
0:1 Йорданов (41)
0:2 Боруков (88)

ПИРИН: 12. Ковальов, 4. Абу, 29. Бачев, 38. Дюлгеров, 27. Върбанов, 73. Бенгюзов, 7. Медвед, 10. Кондарвков, 8. Семенив, 11. Тасев, 17. Тютюков

АРДА: 1. Господинов, 3. Сако, 18. Хюсеинов, 20. Лозев, 11. Стойчев, 33. Тилев, 80. Котев, 77. Юруков, 7. Тунгара, 99. Иванов, 97. Йорданов

Снимки: Startphoto