Автогол зарадва Ботев (Враца) срещу 10 от Пирин в Благоевград

Ботев (Враца) победи с 1:0 като гост Пирин в мач от седмия кръг на efbet Лига, игран в Благоевград. Единственото попадение падна десетина минути преди края и бе автогол на Илиян Костов. Домакините играха с човек по-малко още от 14-ата минута, след като новото попълнение Аймен Суда бе изгонен.

Домакините започнаха по-активно срещата и в осмата минута можеха да открият резултата. Ударът по земя на Даниил Кондраков обаче се спря в гредата и попречи на украинеца да вкара.

В 14-ата минута обаче Пирин остана с човек по-малко. Аймен Суда настъпи лошо Момчил Цветанов и след преглед от ВАР първоначалния жълт картон се превърна в червен.

Въпреки това съвсем скоро "орлетата" направиха много голям пропуск. Хубав пробив на Борис Тютюков бе последван от отличен пас на много чиста позиция към Иван Тасев, но младокът не успя да уцели опразнената врата.

До края на първата част играта се изравни, а гостите не успяха да се възползват от численото си предимство.

В началото на втората част гостите успяха да наложат натиск, като в 66-ата минута имаха отлична възможност да открият резултата. Браян Переа намери добре Марко Мажуга сам срещу вратаря, но стражът Максим Ковальов спаси с крак.

Така в 79-ата минута дойде попадение за Ботев. Резервата Мартин Смоленски получи топката в наказателното поле и стреля. Топката се отклони в бранителя Костов и влезе във вратата.

До края на мача Ботев можеше да вкара още едно попадение, но вратарят отново спаси, а домакините така и не успяха да наложат натиск, за да потърсят точката.

С успеха си днес Ботев (Враца) събра шест точки в актива си и спряха серията от четири поредни загуби. Тимът от Северозапада заема 12-а позиция. Пирин от своя страна остава на дъното с едва една и един отбелязан гол.

ПИРИН 0:1 БОТЕВ (ВРАЦА)
0:1 Костов (79-а)

ПИРИН: 12. Ковальов, 25. Костов, 5. Бодуров, 38. Дюлгеров, 27. Върбанов, 4. Абу, 18. Минков, 11. Тасев, 17. Тютюков, 20. Суда, 10. Кондраков

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Рубио, 4. Луис Фелипе, 20. Христов, 28. Кунде, 18. Барбоса, 17. Ивайлов, 77. Велев, 10. Георгиев, 7. Цветанов, 16. Тодоров, 19. Переа

Снимки: Startphoto