Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Бивш футболист на Черно море наказа Олимпия в Любляна

Олимпия (Любляна) загуби с 0:2 домакинството си на Карабах от плейофния кръг на Лига Европа. Словенците, които елиминираха Лудогорец в пресявките на Шампионската лига, допуснаха две попадения още до почивката и не успяха да реагират. Вторият гол за Карабах беше дело на бившия халф на Черно море Леандро Андраде.

Резултата в полза на шампиона на Азербайджан откри Кевин Медина в 32-ата минута. Колумбиецът засече с глава центриране от корнер на звездата на карабах Ясин Бензия. Малко преди края на първото полувреме Редон Джиджа подаде на Леандро Андраде и националът на Кабо Верде удвои аванса на гостите.

Олимпия привидно взе инициативата през вторите 45 минути, но не създаде чисти положения пред вратата на Лука Гугешашвили. Гостите пък бяха доволни от резултата и предпочетоха да не рискуват, разигравайки в собствената си половина. В добавеното време Давид Суалехе от Олимпия получи червен картон.