Амиго Северозапад постигна нов убедителен успех в квалификациите за ШЛ

Българският шампион по футзал Амиго Северозапад победи израелския шампион Тел Авив Оулс с 6:1 във втория си мач от квалификациите за Шампионската лига. Вчера родният тим надделя над Линц с 4:1, а утре ще изиграе последния си двубой срещу шведския Йоребро. При евентуална победа утре Амиго ще се класира за следващия кръг на най-престижния европейски турнир по футзал.

Амиго Северозапад стартира със забeлежителна победа квалификациите за ШЛ

Още в началото на мача Васил Кефа откри резултата за българския тим, но малко по-късно Итай Езра изравни след хубав финт и удар с външен фалц.

През второто полувреме обаче Амиго показа много по-добро лице и вкара два бързи гола само в рамките на 12 секунди. Първо Христо Костов направи 2:1 след далечен шут, а след това Алексей Степанов с глава покачи до 3:1.

В 31-ата минута Петро Сенуик завърши контраатака и отбеляза четвърто попадение, а до края на двубоя Луиз Фернандо и Цветелин Добричов оформиха крайния резултат с нови два гола.