Амиго Северозапад стартира със забeлежителна победа квалификациите за ШЛ

Българският шампион по футзал Амиго Северозапад победи с 4:1 австрийския първенец Линц в квалификации за Шампионската лига. Двубоят се проведе в “Арена София” и бе излъчван на живо по Sportal.bg.

Двубоят стартира добре за родния тим, след като малко след втората минута Александър Миланович от тима на гостите бе изгонен. Малко по-късно Цветелин Добричов откри резултата с мощен шут. В 5-ата минута обаче Хасиб Сеперович изравни след добра атака на Линц.

През второто полувреме Петро Сенуик от малък ъгъл направи 2:1, а в 34-ата минута Васил Кефа реализира след бърза контраатака. В последните минути на двубоя австрийците бяха обсадили вратата на родния тим, като дори вратарят се бе включил в нападението и разиграваше далеч от вратата си. Така обаче се стигна до няколко секунди преди края, когато отново Васил Кефа отне и от другия край на терена вкара топката в опразнената врата на Линц.

Утре от 18:00 часа Амиго Северозапад ще премери сили с първенеца на Израел Тел Авив.

Снимки: Startphoto