Алкарас пропиля три мачбола, но успя да отмъсти на Пол

Карлос Алкарас и Томи Пол добавиха още една интригуваща глава към своето зараждащо се съперничество, след като се изправиха един срещу друг в третия кръг на “Мастърс” турнира в Синсинати, където испанецът надделя със 7:6(6), 6:7(0), 6:3.

Само седем дни след победата на Пол срещу Алкарас на четвъртфиналите в Торонто, американецът отново се оказа труден съперник за световния №1. За разлика от Канада, сега Алкарас намери начин да преодолее австралиеца. Той обаче трябваше да приложи всичките си умения, за да прекърши съпротивата на Томи Пол в над тричасовата битка, която бе прекъсвана заради дъжд.

"Беше наистина труден мач. Наистина съм доволен от нивото и мисля, че ставам все по-добър и по-добър", коментира Алкарас, който прекара над шест мача на корта за трисетовите си победи срещу Джордан Томпсън и Пол тази седмица.

Алкарас пропиля три мачбола във втория сет, но в третата решителна част бе убедителен и спечели, макар че при 4:3 срещата бе спряна за повече от час заради дъжда.

С успеха си Алкарас изравни своята серия срещу Пол на 2-2. На четвъртфиналите световният номер 1 ще срещне квалификанта Макс Пърсел, срещу когото ще година победа №52 през сезона. Австралиецът по-рано отстрани Стан Вавринка с 6:4, 6:2.

Тази седмица Карлос Алкарас играе за нещо повече от спечелваното на пети трофей от сериите “Мастърс”. Той трябва да достигне до финала в Охайо, за да си гарантира, че ще запази първото си място в световната ранглиста на АТР в понеделник.

Испанецът се готви за още един труден мач в първата си среща с Пърсел.

“Той играе страхотно. Победи страхотни играчи, топ играчи. Така че трябва да дам най-доброто от себе си срещу него. Не го познавам много добре, така че трябва да изгледам няколко видеоклипа от последните му мачове, за да съм готов за четвъртфиналите. Няма да е лесно”, каза Алкарас по адрес на австралиеца.