Симон Антони Иванов ще играе на 1/4-финалите в Търгу Жиу

Поставеният под номер 7 Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в румънския град Търгу Жиу с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът пък се справи с представителя на домакините Кълин Манда с 6:3, 4:6, 6:3 за 99 минути.

Иванов пропиля сет и аванс от 3:0 гейма във втория, а в третата част навакса ранен пробив пасив и все пак стигна до успеха.

По-рано през деня националът за Купа "Дейвис" и осми в схемата Пьотр Нестеров елиминира французина Кентен Фолио с 6:1, 1:0 и отказване на съперника заради травма.

В надпреварата на двойки Иванов и Габриел Донев ще срещнат този следобед на четвъртфиналите третите в схемата румънци Александру Думитру и Дан Томеску, а в същата фаза Нестеров и Михай  Коман (Румъния), поставени под номер 4, ще се изправят срещу представителите на домакините Манда и Михай Маринеску.