Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Септември сломи дубъла на ЦСКА 1948 в голово шоу и остана безгрешен във Втора лига

Септември (София) постигна четвърти пореден успех и отново оглави класирането във Втора лига. Отборът на Красимир Балъков спечели гостуването си на ЦСКА 1948 II с 3:2 в двубой от четвъртия кръг на първенството.

Гостите започнаха срещата по отличен начин и си извоюваха преднина от три чисти попадения още до 30-ата минута. Капитанът Асен Георгиев (10') откри резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. След гола "червените" оказаха натиск в половината на противника, но не успяха да изравнят.

В средата на първото полувреме Кубрат Йонашчъ удвои преднината на своя тим, след като направи хубав пробив отдясно, а защитниците му позволиха да стигне до наказателното поле и 17-годишният футболист стреля, а след рикошет топката се оплете в мрежата на Генадий Ганев.

В 28-ата минута Борислав Маринов се възползва от неумела изява на Райън Бидунга и покачи на 3:0. Малко след като измина половин час игра от началото на мача Илия Русинов засече центриране на Мариян Тонев и с глава намали резултата.

12 ЦСКА 1948 II 2:3 Септември

През втората част играчите на Борислав Кьосев се втурнаха в търсене на два гола, с които да се доберат поне до точката днес, но се отчетоха с няколко пропуска пред вратата на Димитър Шейтанов

Така се стигна до 66-ата минута, когато Преслав Антонов се разписа и върна интригата в двубоя. Малко след това отново той имаше възможност да направи 3:3, но изстрелът му към далечния ъгъл излезе в аут.

До края на редовното време повече попадения нямаше и Септември остана без грешка от началото на сезона, записвайки четвърти успех от четири мача. За дублиращия отбор на ЦСКА 1948 това е втора загуба през настоящата кампания и "червените" остават на осма позиция в класирането с актив от 6 точки.

Снимки: Борислав Трошев