Танчо Калпаков: Показахме характер, заслужена победа

Старши треньорът на Марек Танчо Калпаков остана доволен от победата на неговия тим над Черноморец (Балчик). Дупничани надделяха с 1:0 в среща от четвъртия кръг на Втора лига и поне временно оглавиха класирането. Отборът е без загуба от началото на сезона, като все още не е допуснал гол.

"Наистина победата дойде трудно. Момчетата не спряха да се борят до последния момент. За разлика от мача с Монтана, късметът ни покри. Бяхме по-настойчивият отбор, създадохме доста положения. Изпуснахме и дузпа, но за пореден път момчетата проявиха характер. Имахме представа какво да очакваме, тренираме го. Очаквахме да играем при сгъстена защита. Имаме различен профил играчи и правим промени в хода на мача с цел да го спечелим.

Марек не се шегува - излезе начело

Най-вероятно това, че не допускаме гол, е ключът към добрия ни старт. Това показва една стабилност на целия отбор и че всички на терена се трудят в защита.

Изиграха се още пет срещи от Втора лига

Доста е дълго времето до мача с Беласица, но не смятам, че ще е проблем. Такова е положението с телевизионните мачове. Не правим ние програмата, така че трябва да се съобразим и да се готвим за мача. Призовавам и феновете да дойдат и да ни подкрепят, както беше и сега. Те са допълнителен импулс за отбора и са немаловажна част от Марек", заяви наставникът.