Изиграха се двете четвъртфинални срещи в един от най-големите CounterStrike турнири - IEM Кьолн. По този начин станаха известни всички участници в полуфиналите, които ще се изиграят по-късно днес. Борбата за голямата награда от 400 000 долара и престижа да вдигнеш трофея в "катедралата на CS" - "Ланксес Арена", днес ще продължи с всички сили с две интересни дербита.
Отборът на Vitality съумя да се справи с руския Cloud9 след 2:0 (16-11, 19-17). Mirage и Inferno бяха двете карти, на които грандовете се срещнаха. "Пчеличките" обаче показаха доста по-голяма класа и отново чрез звездния си снайперист Матю "ZywOo" Ербо стигнаха до победата без проблем, а Ербо записа 56 фрага и 1.46 рейтинг.
След това пък Astralis излезе като победител от великото датско дерби срещу Heroic. "Червените" спечелиха с 2:0 (16-7, 16-11) на Ancient и Inferno. За триумфиралите блеснаха Кристиян "Buzz" Андерсен и легендата Николай "dev1ce" Рийдз със съответно по 49 и 47 убийства.
Днешните две битки ще срещнат ENCE - Vitality от 16:30 часа и след това G2 Esports и Astralis от 20:00 часа.
Снимка: ESL