Етър вкара първия си гол през сезона, но допусна обрат срещу Черно море на "Тича"

Черно море постигна трети пореден успех в efbet Лига. "Моряците" се наложиха над Етър у дома с 2:1 в двубой от четвъртия кръг на първенството. Отборът на Илиан Илиев постигна пълен обрат, след като още в началото на второто полувреме се оказа в ролята на догонващ.

"Болярите" поведоха чрез Кольо Станев в 48-ата минута, но след това домакините взеха нещата в свои ръце и стигнаха до трите точки. Живко Атанасов изравни резултата в 69-ата минута, а Едгар Пачеко (83') донесе победата на своя тим.

Футболистите на Емануел Луканов удариха и греда в края на първата част. Въпреки че отбелязаха първия си гол през сезона, "виолетовите" остават без спечелена точка.

Черно море, поне временно, отново излезе на върха в класирането с актив от 10 точки. В следващия кръг варненци гостуват на Славия, а Етър приема Берое във Велико Търново.

Срещата започна равностойно, като в първия четвърт час игра липсваха опасни положения пред някоя от двете врати. В 17-ата минута Живко Атанасов засече центриране от пряк свободен удар, но изстрелът му с глава мина над целта.

Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор на терена и в средата на първото полувреме Мазир Сула получи топката на границата на наказателното поле. Полузащитникът стреля технично, но сантиметри го разделиха от това да открие резултата.

В 32-ата минута Кольо Станев получи страхотно подаване от Мартин Тошев, което го изведе очи в очи със стража на "моряците", но ударът на Станев бе прекалено слаб и попадна в обсега на Иван Дюлгеров.

8 по-късно футболистите на Емануел Луканов организираха много добра атака, на върха на която се озова Шахредин Буколда. Неговият изстрел от вратарското поле обаче срещна десния страничен стълб. Малко след това Буколда отново имаше възможност да изведе своя тим напред в резултата, но опитът му от въздуха бе крайно неточен.

Минута преди края на първата част Велислав Василев стреля опасно в близкия ъгъл, но ударът му профуча покрай лявата греда.

Второто полувреме започна по отличен начин за гостите, които поведоха в резултата в 48-ата минута. "Виолетовите" организираха добро нападение, при което Буколда намери Кольо Станев в наказателното поле, а той шутира по диагонала и не остави шансове за намеса на Иван Дюлгеров - 0:1.

"Моряците" потърсиха бързо изравнително попадение, но защитата и вратарят на Етър се справяха с положенията в тяхната половина.

В 65-ата минута Мазир Сула бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но от чиста позиция не успя да намери целта.

4 по-късно по-активните действия на играчите на Черно море дадоха резултат. Атанас Илиев се извиси над всички при центриране отдясно, стреля с глава, но ударът му бе отразен от Мартин Величков. В близост до вратата обаче дебнеше Живко Атанасов, който се ориентира най-бързо при избитата топка и се разписа от непосредствена близост.

В 71-ата минута Мартин Тошев стреля с глава право в ръцете на вратаря на "моряците". Варненци пък отговориха с изстрел с глава на Мазир Сула, който обаче бе неточен.

Четвърт час преди края на редовното време Исмаил Иса бе изведен по чудесен начин от Атанас Илиев, но диагоналният му удар премина покрай вратата. В 82-ата минута силен шут на Денислав Ангелов профуча покрай гредата.

В 83-ата минута тимът на Черно море осъществи пълен обрат. Александър Василев центрира страхотно към наказателното поле от левия фланг, а там връхлитащият Едгар Пачеко засече кълбото от движение и го изпрати неспасяемо в мрежата на "болярите".

120 секунди преди края на срещата от Етър изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Николай Янков се строполи в наказателното поле на Черно море. Никола Попов обаче остана безмълвен и не отсъди нарушение.

ЧЕРНО МОРЕ 2:1 ЕТЪР

0:1 Кольо Станев (48)
1:1 Живко Атанасов (69)
2:1 Едгар Пачеко (83)

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов (К), 10. Велислав Василев, 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 7. Матеус Машадо;

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов (К), 70. Димо Бакалов, 6. Пламен Димов, 24. Шахредин Буколда, 29. Янко Ангелов, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев, 26. Мариян Иванов.

Снимки: Startphoto