Нико Петров: За мен е смешно да загубиш мача по този начин

Футболният специалист Нико Петров бе гост в студиото на Sportal за мача на Лудогорец от втория кръг на квалификациите за Шампионската лига, който българските шампиони загубиха с 1:2 от Олимпия (Любляна) и съответно отпаднаха за поредна година в пресявките на “турнира на богатите”. Петров сподели мнението си защо се стигна до неприятната развръзка за родния първенец:

Десподов изпусна дузпа в 102-ата минута и Лудогорец се сбогува с Шампионската лига

“Аз го видях (б. р. - Ивайло Петев) да бъде твърде ядосан, че е загубил мача от две статични положения. Отдава заслуженото на това, че са закъснели в единоборствата, тоест в защитен план агресията не е била на нужното ниво, може би и в средата на терена. На мен ми направи впечатление, че той пресъздаде по такъв начин ситуацията в края, че е станал голът с пас по земя. За него е странно и нелогично, че толкова опитни футболисти могат да го допуснат, но аз не го усетих по такъв начин, че той ги е предупредил, че това нещо ще стане. Дали изобщо са го видели, че през първото полувреме се опитваха в Любляна да го правят по същия начин? Ако наистина не са го видели, значи нещо в щаба куца. Това за мен е недопустимо да имаш такъв голям щаб и ти в последната минута да бъдеш изненадан, че по такъв начин ще бъде изпълнен корнерът. Слушайки Петев, за мен е смешно да загубиш мача по този начин в 2023 г.”