Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Литекс показа характер и измъкна ценен успех след късна драма в Радомир

Литекс спечели по инфарктен начин гостуването си на Струмска слава в двубой от третия кръг на Втора лига. Ловчалии надделяха с 3:2, а победният гол бе отбелязан в последната минута на мача.

"Оранжевите" на два пъти повеждаха, но домакините съумяваха да изравнят. Въпреки това момчетата на Добромир Митов не се предадоха и стигнаха до трите точки. Срещата в Радомир бе изпълнена с много емоция, а в крайна сметка Литекс се поздрави с първата си победа през сезона.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Гостите бяха по-активни през първото полувреме, но успяха да поведат непосредствено преди почивката. Точен за ловчалии бе Виктор Василев, а преди това удари на Игнатов и Василев срещнаха горната греда.

10 минути след началото на второто полувреме Борислав Николов изравни резултата, а четвърт час преди края на редовното време Евгени Игнатов отново изведе своя тим след точно изпълнена дузпа. Радостта на ловчалии обаче продължи само 120 секунди, когато Борислав Николов, за втори път днес, попадна в прегръдките на своите съотборници.

В края на двубоя "оранжевите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле, от който последва центриране, а Михаил Минков се извиси над всички и с глава донесе успеха за Литекс.

Това бе първа загуба за отбора на Струмска слава, който остава на 10-ата позиция с актив от 4 точки. Толкова има и Литекс, но тимът на Добромир Митов е на 5-о място във временното класиране.

В следващия кръг "оранжевите" приемат Монтана, а за радомирци предстои гостуване на дубъла на Лудогорец в Разград.