Локо (Пд) наказа грешките на Локо (Сф) и триумфира след голово шоу в “Надежда”

Локомотив (Пловдив) успя да запише първа победа през новия сезон, след като надви с 4:2 Локомотив (София) в гостуването си на “Надежда”. Двата тима предложиха атрактивен мач с доста голови положения, но най-голяма роля изиграха грешките в защита на домакините, които доведоха до толкова изразителния резултат. Иначе първо Ивайло Найденов даде аванс на столичани с гол в 22-ата минута, но само 5 по-късно Джовани изравни (27’). В 60-ата минута отново Джовани направи обрата пълен, а малко по-късно Матеус (71’) добави трето попадение. Бабакар Дион също успя да се разпише (79’), а малко преди края Краси Станоев върна един гол за домакините от дузпа (88’). Освен шестте гола имаше и две греди - по една за всеки тим, дело на Димитър Митков и Матеус.

Звезди на ЦСКА - София наблюдаваха "железничарското" дерби

Двубоят стартира с по-активна игра и по-голям натиск от страна на гостите. Те успяха на няколко пъти да се доближат опасно до наказателното поле на столичните “железничари”, а в 8-ата минута дойде и първата по-сериозна ситуация. Тогава Матеус се откъсна от защитата на Локо (Сф) и стреля от малък ъгъл, но Любенов се беше позиционирал добре и изби.

В 16-ата минута Матеус центрира отдясно, а Евандро опита да завърши със задна ножица, но от доста малък ъгъл. Въпреки атрактивното изпълнение обаче, топката излезе в аут.

27 Локомотив (София) 2:4 Локомотив (Пловдив)

Макар Локо (Пд) да бе по-активен в началните минути, именно домакините от София бяха тези, които нанесоха първи своя удар с едно от първите си положения в двубоя. В 22-ата минута “червено-черните” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар отдясно, в близост до флагчето за корнер. Зад топката застана Краси Милошев, който пробва нещо заучено и подаде на Ивайло Найденов, който дебнеше около границата на наказателното поле. Бранителят стреля директно от движение, кълбото се отби в двама футболисти на “смърфовете” и с доза късмет влезе във вратата на пловдивчани.

Голът даде импулс в играта на домакините, които в следващите минути натиснаха своя противник. В 25-ата минута Галин Минков стреля от дистанция, но в аут.

Само 2 минути по-късно обаче гостите изравниха. Вратарят Динко Хоркаш пусна силен пас напред, който стигна до Джовани. Там бранителят на Локо (Сф) Алан Диас допусна груба грешка, като изпусна бързоногия футболист на пловдивчани, а след това не успя да подаде на вратаря Любенов. Той от своя страна пък бе излязъл много напред от вратата си, а всички тези неточности на футболистите на Локо (София) позволиха на Джовани да поеме, да прехвърли стража на “червено-черните” и да вкара за 1:1.

В 33-ата минута Локо (Пд) можеше да обърне резултата. Джовани копна топката към Евандро, който се откъсна от защитата на домакините и остана сам срещу Любенов. Вместо да чукне топката наляво към напълно непокрития Димитър Илиев, който дебнеше на празна врата, бразилският нападател реши да завършва сам и изкара топката в аут.

До края на полувреме двата тима продължиха да показват високо темпо с опити за атаки и към двете врати. Гостите продължиха да бъдат една идея по-активни и да се възползват от грешките в защитата на Локо (Сф), с което притесняваха повече вратата на Любенов. Въпреки това обаче до много сериозно положение не се стигна и така съдийският сигнал за полувреме дойде при резултат 1:1.

Второто полувреме започна с перфектна ситуация за Локо (София). Карлос Франса отправи сякаш изненадващо за защитата на Локо (Пд) центриране отдясно, което кацна на главата на Димитър Митков. Нападателят насочи добре кълбото, но за негово нещастие то срещна страничния стълб. След това Галин Минков имаше възможност да отправи добавка, но стреля право в тялото на Любенов.

След тази ситуация гостите отново взеха инициативата и стигнаха до корнер в 55-ата минута. При изпълнението му Матеус надскочи всички и игра с глава, но топката се отклони от левия страничен стълб. Така в първите 10 минути от второто полувреме двата тима си размениха по една греда след удари с глава.

Лошата игра в защита на Локо (София) отново даде резултат и доведе до второ попадение за гостите от Пловдив. Бабакар Дион получи топката, напредна добре, справи се с няколко футболисти в червено-черен екип и опита удар, който бе блокиран от защитник на домакините. Въпреки това обаче кълбото стигна до Джовани, който дебнеше вдясно. Крилото стреля от малък ъгъл и направи резултата 1:2.

В 71-ата минута “смърфовете” сякаш сложиха точка на спора. Георги Минчев отне в близост до наказателното поле на домакините, остави топката към Матеус, който пое, направи няколко крачки и с бомбастичен удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Любенов - 1:3.

8 минути по-късно гостите стигнаха и до четвърти гол. Джовани получи хубав пас отляво, навлезе в наказателното поле и опита нещо средно между удар и пас. В крайна сметка обаче се получи добро подаване към нахлуващия Бабакар Дион, който без проблем вкара на опразнената врата.

В 88-ата минута при една от атаките на Локо (Сф) Ивайло Найденов бе изблъскан в гръб от Матеус, което накара Никола Попов да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Краси Станоев, който безкомпромисно вкара и върна едно попадение за своя тим - 2:4.

За повече до края на срещата домакините нямаха сили и така гостите се поздравиха с успех.

След тази победа “смърфовете” имат в актива си 4 точки от първите два мача. В следващия кръг те приемат у дома Ботев (Враца). Локо (София) от своя страна има три точки след първите си два мача за сезона, а другата седмица гостува на “Герена”.

ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:4 ЛОКОМОТИВ (ПД)

1:0 Ивайло Надейнов (22)
1:1 Джовани (27)
1:2 Джовани (60)
1:3 Матеус (71)
1:4 Бабакар Дион (79)
2:4 Красимир Станоев (88) - д.

Стартови състави:

Локо (Сф): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 5. Даниел Ками, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 31. Красимир Станоев, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса;

Локо (Пд): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро.