Трибуле и страхотен вратар донесоха трите точки за Берое срещу Арда

Берое записа първи домакински успех, побеждавайки Арда (Кърджали) с 1:0 в последна среща от втория кръг на efbet Лига. Вини Трибуле (8) отбеляза единственото попадение след солова акция, а стражът на домакините Ачинели се отчете с няколко добри намеси.

Двата тима започнаха силно кампанията. Берое стартира с успех с 2:1 над Пирин, а Арда завърши наравно 3:3 с Черно море изключително атрактивен сблъсък.

Поради претърпян пътен инцидент, определеният за главен съдия на мача между Берое и Арда Георги Иванов нямаше възможност да изпълни наряда си. На негово място за арбитър на срещата в Стара Загора бе назначен Станимир Тренчев.

Първата опасна ситуация в срещата бе на сметката на гостите. В 7-ата минута футболистите на Арда разиграха късо след ъглов удар, а пред Светослав Ковачев се откри възможността да стреля. Шутът му обаче намери външната страна на мрежата.

Още в следващата атака Берое поведе в резултата. Едвин Ласзо подаде към Трибуле, който спечели доста метри пред себе си с дрибъл. Накрая нападателят стигна до наказателното поле на гостите, справи се с Умар Сако и шутира. Топката се отби в крака на Стойчев и излъга Анатолий Господинов, който видя как кълбото влиза във вратата му.

Гол на Станислав Иванов в 14-ата минута не бе зачетен заради засада при подаването на Преслав Боруков. към бившия футболист на Левскисам срещу вратаря Родриго Ачинели и го преодоля, за да прати кълбото във вратата, но бившият играч на Левски беше в засада и попадението не беше зачетено. Системата ВАР потвърди това решение.

В 28-ата минута топката беше центрирана във вратарското поле на Берое, където Абубакар Тунгара изпревари Ачинели и стреля с глава, но над вратата в аут. В 36-ата минута Ачинели отново улови топката след удар на Станислав Иванов.

В 40-ата минута Арда имаше шанс да заличи пасива си. Радослав Цонев центрира от фаул към наказателно поле, а Умар Сако изпревари всички бранители на домакините и стреля с глава. Топката мина много застрашително покрай вратата на домакините.

Още във втората минута след почивката Арда можеше да изравни, но Светослав Ковачев отново нямаше късмет. От чиста голова ситуация той шутира силно, но вратарят на Берое боксира. До ситуацията се стигна след отличен пробив на Тунгара по левия фланг. В 52-рата минута Божидар Пенчев преодоля двама защитници на Арда и влезе в наказателното поле. Той си отвори коридор за изстрел, но топката попадна право в ръцете на Господинов. Веднага след това Светослав Ковачев шутира мощно, но Ачинели изби.

В 57-ата минута Берое можеше да съжалява, че не удвои преднината си. Ласзо видя свободния в близост до себе си Себайос, но силният удар на нападателя удари страничния стълб на вратата. Втори гол на Арда бе отменен в ответната атака заради засада на Тунгара. Светослав Ковачев видимо бе най-опасният футболист на Арда в двубоя. В 63-ата минута той отново провери доколко е концентриран вратарят на Берое, а Ачинели блокира удара му. Гостите отправиха нов далечен изстрел в 75-ата минута чрез Ради Цонев, който шутира ниско към долния ляв ъгъл на Ачинели, но вратарят реагира.