Лудогорец се готви за продължения и дузпи срещу Балкани

Лудогорец е подготвен както за продължения, така и за изпълнение на дузпи тази вечер. Разградчани изостават с 0:2 след първия мач, но могат да пратят мача в продължения, ако след 90 минути игра водят с 2 гола. На тяхна страна е и фактът, че правилото за попадения на чужд терен не важи. Тоест и при 3:1 или 4:2 в тяхна полза срещата ще бъде решена след още два периода от по 15 минути. Ако в тях преднината им остане същата, то ще се стигне до изпълнение на дузпи.

Лудогорец трябва да покаже ново лице в реванша с Балкани

До момента три сблъсъка на Лудогорец на континенталната сцена са се решавали с дузпи, припомня “Тема спорт”. В два от случаите разградчани ликуваха. Първият път бе исторически. През сезон 2014/15 тимът за първи път влезе в групите на Шампионската лига, елиминирайки Стяуа (две равенства от по 1:1 в Букурещ и София). Герой тогава бе сегашният технически директор Козмин Моци, който пази, защото Владислав Стоянов бе изгонен в продълженията, и отрази две дузпи на румънците.

През сезон 2021/22 отново в квалификациите за Шампионската лига Лудогорец подчини по този начин гръцкия гранд Олимпиакос в Разград – 4:1 при дузпите, след 2:2 в Атина и 1:1 на „Хювефарма Арена“.

Тази пролет обаче орлите видяха и другата страна на медала. Те достигнаха до плейоф за 1/8-финалите в Лигата на конференциите, но отпаднаха от Андерлехт – 1:0 у дома, 1:2 при визитата, последвана от 0:3 при дузпите.