Дубълът на Спартак (Вн) победи Септември (Тервел) в жегата

Фаворитите за промоция във Втора лига Спартак (Варна) II и Септември (Тервел) изиграха контролна среща на игрище "Локомотив" при голяма жега. Интересното бе, че за втория тим на Спартак игра и Ромеш Ивей, който е наказан за dwa мача на представителния тим.

Мачът бе много динамичен, а отлични впечатления остави именно Ромеш Ивей. В 42-рата минута за спъване на Ивей бе отсъдена дузпа, реализирана от Мартин Янакиев. Малко преди почивката отново панамецът получи удобна топка, нахлу в наказателното поле и с топовен изстрел отбеляза за 2:0.

Един от лидерите на Септември (Тервел): Конкуренцията на Североизток ще е по-голяма, което е добре за нас

През второто полувреме тервелци бяха по-активни, като гредата спаси домакините от гол. Срещата бе изгледана от треньора на "соколите" Валентин Илиев и спортния директор Енгибар Енгибаров.

Автор: Пламен Трендафилов