Бивш футболист на Арда и Монтана даде успешен старт на Фарул в квалификациите за ШЛ

Румънският първенец Фарул се наложи над Шериф (Тираспол) с 1:0 в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Гола отбеляза бившият футболист на Монтана и Арда Давид Кики. Националът на Бенин беше точен в 56-ата минута.

Фарул вече изигра един официален мач през сезона - загубата от Сепси в спора за Суперкупата на Румъния. Отборът на легендата Георге Хаджи и днес не показа пълния си потенциал, но взе минимален аванс преди реванша в Молдова.

До почивката Фарул пропусна две чисти положения чрез 17-годишния Адриан Мазилу. Гостите, за които не игра нито един молдовец, основно се бранеха и рядко поглеждаха към вратата на Михай Айоани

В началото на втората част Денис Алибек подаде на Кики, той прокара топката между краката на противников защитник и след това нанесе неособено качествен удар, който обаче спря в мрежата.

След попадението Хаджи прибра тима си по-назад, а Кики, който номинално е ляв бек, заигра като нападател. Шериф опита няколко скоростни атаки, но не успя да изравни. Интригата за реванша след седмица обаче остава.

Снимки: gsp.ro