Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив 1:1

Спортист (Своге) удари шампиона на Втора лига

Спортист (Своге) победи дублиращия отбор на ЦСКА 1948 с 1:0 в мач, който се игра в София. Новото попълнение Калоян Йосифов отбеляза единственото попадение, след като се разписа в 76-ата минута, когато получи топката в наказателното поле и хладнокръвно я мушна в мрежата.

Първото полувреме бе равностойно. В 4-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 можеха да отбележат гол, но бившият играч на Спортист Ариф Ферадов изпусна добра ситуация. В 13-ата минута Семерджиев шутира от дистанция, но изпрати топката в аут. 3 минути по-късно футболистите на Георги Чиликов направиха бърза контраатака, Калоян Стефанов получи топката и центрира към Йоан Маринов, който изпрати топката в аут. В 21-ата минута Спортист направи още една добра атака, но Маринов отново изпрати в аут. Малко по-късно Светослав Диков пропусна добра възможност за ЦСКА 1948. До края на полувремето и двата отбора направиха любопитни атаки, но не успяха да реализират.

Столичани пропуснаха добра възможност в 52-ата минута, когато Диков стреля два пъти и двата пъти Ивайло Василев изби топката. В 66-ата минута футболистите на Спортист създадоха добра голова възможност, но след удара топката мина покрай гредата. Футболистите на ЦСКА 1948 уцелиха гредата в 72-ата минута Стелиан Добрев изпълни пряк свободен удар и топката се удари в десния стълб на вратата на Ивайло Василев. Спортист поведе в 76-ата минута. Новото попълнение Калоян Йосифов получи топката в наказателното поле и с хладнокръвен удар я изпрати покрай вратаря.